لابیاپلاستی

انواع جراحی هایی که برای زیباسازی واژن، ترمیم واژن و جوانسازی واژن انجام می شود عبارتند از:

 

 واژینوپلاستی:

نوعی جراحی زیبایی برای زیبایی واژن نقطه جی را افزایش دهید برداشتن پوست یا مخاط کلیتورال فرونوپلاستی پرینوپلاستی

 لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی نوعی جراحی زیبایی برای زنان است که در آن جراح ظاهر لبه داخلی یا خارجی واژن را تغییر می دهد و ظاهر آن را بهبود می بخشد. طبق آمار، اکثر زنانی که درخواست لابیاپلاستی دارند، می خواهند اندازه یا طول لبه داخلی واژن خود را کاهش دهند. اگرچه اندازه لبه واژن تاکنون از نظر تئوری تعریف نشده است، اما بهترین حالت برای اکثر خانم ها حالتی است که لبه داخلی واژن از لبه بیرونی بیرون نیاید. البته لازم به ذکر است که در این جراحی می توان مقدار اضافی کلاهک کلیتورال را نیز برداشت.

 انواع لب لبهای بزرگ:

لبهای بزرگ یا لبهای بیرونی دو لایه پوست هستند که از تپه زهره بر روی استخوان شرمگاهی تا پرینه امتداد دارند. وظیفه پوشاندن و محافظت از ساختارهای حساس و داخلی مانند دهانه واژن، لابیا مینور و کلیتوریس را بر عهده دارد.

لابیا مینور : دو لایه پوست در دو طرف دهانه واژن که بین لابیا بزرگ قرار دارد. رنگ و اندازه لابیا مینور در زنان متفاوت است. لابیا مینور از کلیتوریس تا دو طرف دهانه واژن امتداد دارد.

 چرا خانم ها به دنبال جراحی زیبایی واژن هستند؟

آناتومی لابیا در زنان و دختران بسیار متفاوت است و می تواند در طول زمان به خصوص پس از زایمان تغییر کند. بزرگ یا ناهموار بودن لب های واژن می تواند مشکلات مختلفی را برای خانم ها ایجاد کند. بافت ماهیچه ای بیش از حد یا ناهموار و چین و چروک بیش از حد یکی از دغدغه های زیبایی برای بسیاری از زنان است. معمولا زنانی که از اندازه و فرم لب های خود راضی نیستند به دلیل افت اعتماد به نفس یا خجالت در مقابل شریک جنسی، توانایی برقراری یک رابطه با کیفیت و دلپذیر را از دست می دهند. یا حتی درد در حین مقاربت زمانی که زنی کت و شلوار تنگ یا بیکینی می پوشد، لب های بزرگ ظاهر می شوند. این امر باعث می شود که فرد برای رهایی از این نگرانی مدام از لباس های گشاد استفاده کند که محدودیت های زیادی را برای انتخاب لباس مورد علاقه اش به او تحمیل می کند. برای برخی افراد مشکل کمی پیچیده‌تر است و لب‌های واژن بزرگ باعث تحریک و ناراحتی مزمن در حین زایمان، ورزش و حتی کارهای روزمره می‌شود که البته در لابیاپلاستی که معمولاً توسط متخصص زنان و رایمان تهران انجام می‌شود، رایج است. اما می تواند به صورت سرپایی انجام شود.

مهمترین دلایلی که باعث می شود زنان تحت عمل جراحی زیبایی واژن قرار بگیرند عبارتند از:

درد هنگام رابطه جنسی ظاهری تمیز و زیبا داشته باشید اصلاح عدم تقارن ظاهری واژن تحریک ضعیف کلیتورال به دلیل پوست اضافی کلاهک کلیتورال درد یا ناراحتی در حین فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری احساس ناراحتی هنگام پوشیدن لباس های تنگ مانند شلوار جین و ساق احساس کشش، پوشیدن و سوزش در حین ورزش آشنایی با روش های جراحی زیبایی واژن روش های مختلفی برای انجام جراحی لابیاپلاستی وجود دارد.

اما به طور کلی دو روش وجود دارد که جراحان ترجیح می دهند:

تکنیک برش: در این تکنیک لب های داخلی را نیشگون گرفته و برش می دهند و لبه ها را بخیه می زنند. این نوع جراحی حدود 1 ساعت طول می کشد. تصویر زیر این روش را نشان می دهد. 2- تکنیک گوه: با ایجاد یک برش V شکل بر روی لبه های لابیا مینور، بیشتر بافتی که برداشته می شود، بافت مرکزی خواهد بود. این نوع عملیات بیشتر طول می کشد، اما نتایج بهتری خواهد داشت.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما