Grasp (شما) پلاگین نویسی وردپرس در 5 دقیقه در روز

حالا همه میدانیم گل سرسبد بازار طراحی سایت، وردپرس است. مزیت مارکت های ایرانی قالب سایت، مثل ژاکت و راست چین، نسبت به همتایان خارجیشان این است که قالب ها را فارسی سازی و ترجمه کردهاند. و مورد آخر در جهت امن سازی فایل کانفیگ وردپرس کد کردن محتویات درون این فایل است، ابتدا از آخرین تغییرات فایل wp-config.php یک بکاپ تهیه کنید و سپس توسط وبسایت زیر محتویات داخل این فایل را به صورت کد شده در آورده و جایگزین محتویات قبلی کنید. Nonce عددی یکبار مصرف و تصادفی است که به منظور اعتبارسنجی درخواست های بین یک مبداء و مقصد استفاده می شود.

در پست آموزشی امنیت وردپرس: نانس(Nonce) دیواری محکم در مقابل حملات CSRF به تفصیل در این باره صحبت کردیم و هر آنچه اینجا بنویسیم تکرار مکررات است. این پست آموزشی به راه خودش ادامه خواهد داد و به مرور زمان نکات بیشتری به آن اضافه می شود. افزونه های ضروری وردپرس که در این پست معرفیشدهاند را باید همانند یک چک لیست برای سایتتان در نظر بگیرید. مطمئنا هزینه قالبی که یکبار طراحی شده و برای چندین بار به فروش می رسد نسبت به طراحی یک قالب اختصاصی، بسیار کمتر است. استفاده از قالب های اورجینال ابزار وردپرس می تواند به شما کمک کند تا سرعت پیشرفت و موفقیت خود را چندین برابر کنید. به همین دلیل است که قالب وردپرس ایرانی بیشترین تطابق با نیاز و سلیقه ایرانیان را داراست زیرا ما تمام طرح ها را با سلیقه ایرانی زده ایم و هیچ کپی برداری از سایت های خارجی و یا قالب های آماده وردپرس انجام نداده ایم تا شما که اقدام به خرید قالب وردپرس میکنید بهترین و با کیفیت ترین و البته متناسب ترین قالب شرکتی وردپرس را برای کسب و کار خود خریداری کنید.

در واقع بهروزرسانیهای منظمی که توسط وردپرس انجام میشوند بهشدت از میزان آسیبپذیری سایت شما مقابل هکرها کم میکند زیرا اگر مشکل یا باگی در وردپرس رخ دهد توسط توسعهدهندگان وبسایت خیلی زود برطرف میشود. یک نوع دیگر از کش هم وجود دارد که برای فایل ها و منابع سایت مثل فایل های CSS و JS به کار می رود در این نوع کش، اطلاعات بر روی مرورگر کاربر ذخیره می شوند و زمانی که کاربر برای بار دوم وارد سایت می شود، این اطلاعات نمایش داده می شوند بنابراین در بازدیدهای بعدی کاربر، حجم اطلاعات دانلودی کاهش می یابد و در پی آن، سرعت بارگذاری صفحه سایت افزایش خواهد داشت پس با استفاده از یک افزونه کش می توان سرعت بارگذاری صفحات سایت را به میزان قابل توجهی افزایش داد.

اولین کاری که در فرآیند توسعه پلاگین باید انجام دهید ایجاد یک دایرکتوری در داخل wp-content/plugins/ است، دایرکتوری plugins مکانی است که کلیه پلاگین های نصب شده وردپرس در آنجا نگهداری و مدیریت می شود. اینجاست که به عنوان یک توسعه دهنده افزونه باید بدانید از چه اصولی پیروی کنید و چه امکاناتی در اختیار دارید، حتی لازم است محدودیت های کار را بشناسید. بعد از خواندن این مقاله شما تمام اطلاعات لازم برای راه اندازی یک وب سایت را دارید. در نظر داشته باشید که این امر به مهارت برنامه نویسی و درک بیشتر در مورد توسعه وب احتیاج دارد. جهت سهولت در امر طراحی سایت حرفه ای , فرم سفارش طراحی و راه اندازی سایت بروز و در این بخش قرار گرفت. این امر سایت وردپرس شما را بین 2 تا 5 برابر سریعتر میکند. با این حال ، با پاکسازی های منظم ، می توانید برای بارگذاری سریعتر ، پایگاه داده خود را کاهش دهید. با استفاده از آنها کارها سادهتر و سریعتر پیش میرود در واقع افزونهها به شما کمک میکنند تا امکانات حرفهای را بدون نیاز به دانش برنامهنویسی به سایت خود اضافه کنید.

پس از ذخیره این تغییرات، هرگاه مشتریان وبسایت شما قصد خرید محصولی داشته باشند؛ برای پرداخت هزینه با تصویری مشابه تصویر زیر مواجه خواهند شد که به راحتی میتوانند پروسه پرداخت خود طی کنند. مشتریان آرنیکاوب، اکثرا کسانی هستند که قبلا نیز مشتری ما بودهاند و با خدمات ما آشنایی دارند. قالب ها را بهتر است که با چند کلیک سفارشی کرد تا در دستیابی به زیباییشناسی برند کمک کند. پلاگین نویسی وردپرس نکات و سرنخ های فراوانی دارد که نمی توان همه آنها را در چند نکته پوشش داد، اما سعی خودمان را کردیم به موارد رایج و البته مهمی اشاره کنیم که یک توسعه دهنده افزونه باید با آنها آشنا باشد.

فرض کنید شما برای راه اندازی وب سایت فروشگاهی یا مجله ای وردپرس خودتون چند ماه زحمت کشیدین، هزینه کردین. و تحت وب میباشد که بر پایه زبان PHP و پایگاه داده MySQL طراحیشده است. شما برای اینکه بتوانید پلاگین بنویسید علاوه بر این دو زبان نشانه گذاری، به دو زبان برنامه نویسی php و javascript نیاز دارید که در این دوره به اندازه ای که برای پروژه ها نیاز باشد، به شما آموزش داده میشود. ولی اگر میخوای بصورت تخصصی و به زبان فارسی همه این موارد رو یاد بگیری و بصورت عملی و تخصصی طراح پلاگین وردپرس بشی پیشنهاد میکنم داخل دوره پلاگین نویسی که تو مجموعه نت سئو آماده شده شرکت کنی. پوشه ساخته شده رو تبدیل به .zip کنید و رو سایت وردپرسی تون نصب کنید. 3. پوشه مورد نظر رو فشرده و تبدیل به فایل .zip کنید.

بعد از انجام این موارد اگر کار رو درست پیش رفته باشی اطلاعات افزونه مثل ورژن اسم و … بخش دیگر سئو تبلیغات در سایت های دیگر و دریافت لینک از سوی سایر سایت ها است که معمولا مدیر سایت یا شخصی که تبلیغات و بازاریابی اینترنتی سایت شما را انجام می دهد، باید این کار را پیش ببرد. آنها دارای معیارها و الزامات خاصی هستند که افزونه شما باید آنها را برآورده کند تا ارسال شود، چه رسد به پذیرش؛ بنابراین، بهترین راه برای واردکردن افزونه به دایرکتوری این است که دستورالعملها و پیشنهادها آنها را بهدقت بررسی کنید. برای بررسی این موضوع کافی است از گزینه View Page Source مرورگر وب استفاده کنید، خروجی چیزی شبیه به این خواهد بود. کد فوق از دسترسی مستقیم به فایل اصلی افزونه جلوگیری خواهد کرد، در واقع کسی نمی تواند آن را از طریق مرورگر وب فراخوانی و اجرا کند. ما در این مطلب قصد داریم آموزش ساخت قالب وردپرس حرفه ای و نحوه ساخت قالب برای وردپرس را به شما توضیح دهیم.

در ابتدای این آموزش مفهوم Hook یا قلاب را بررسی کردیم، حالا باید بدانید وردپرس از دو نوع هوک استفاده می کند، Action و Filter. در بخش url آدرس سایت خود را وارد کنید و سپس بر روی دکمه ANALYZE کلیک کنید تا سایت شما برای بررسی به سایت استفاده شود. تابع dbDelta ابتدا وجود جدول را در بانک اطلاعاتی بررسی می کند، اگر موجود باشد تغییرات جدید را اعمال کرده در غیر این صورت آن را ایجاد می کند. را بدین صورت فراخوانی می کنیم. یعنی درواقع با پلاگین های وردپرس میتونیم قابلیت های جدید به سایتمون اضافه کنیم. برای طراحی پلاگین وردپرس تو مرحله اول باید یک فایل با اسم دلخواه و پسوند .php ایجاد کنید. پس این جا نیاز میشود که شما، بتوانید یک پلاگین ساده، سبک و با امکانات خودتان بنویسید.

اینکه بتوانید افزونه ایمن و قابل اطمینانی بنویسید هنر شما را نشان می دهد، از طرفی وردپرس در کلیه درخواست های خود از نانس استفاده می کند و این بسیار امیدوار کننده است. سخن عمیق لینکلن را به توسعه پلاگین ربط می دهیم، اگر قبل از شروع پلاگین نویسی با قابلیت های وردپرس آشنا نباشید ممکن است مسیر را اشتباه طی کنید، افزونه ای بنویسید که مسائل امنیتی در آن پیاده سازی نشده است، از روش های پیچیده استفاده کنید و بعد متوجه شوید که راه ساده تری هم وجود داشته است، و هزاران مشکل دیگر که به مرور زمان با آن روبرو خواهید شد. ساختار جداول پایگاه داده وردپرس بسیار انعطاف پذیر است و شما می توانید بسیاری از ویژگی های سفارشی خود را با همین جداول موجود پیاده سازی کنید. مهمترین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که نیاز دقیق وب سایت خود را شناسایی کنید. افزونه ووکامرس برای وب سایت های فروشگاهی، پلاگین bbpress و دیگر افزونه های وب سایت از موارد مهمی است که باید حتما به قالب سئو شده اضافه بشود.

تامین امنیت وب سایت یکی از چالش هایی است که برای وردپرس از اهمیت ویژه ای برخوردار است، به همین دلیل نمی توانید کدهای PHP را مستقیما در داخل محتوا فراخوانی کنید، اما وردپرس به جای اینکه صورت مسئله را پاک کند راه حل مناسبی ارائه می دهد و آن هم استفاده از شورت کد است. را به صورت زیر فراخوانی نمائید. این حلقه یک موضوع پیچیده است که اگر می خواهید نحوه نمایش محتوای ارسال شده توسط وردپرس را بهتر درک کنید، توصیه می کنیم در مورد آن بیشتر بخوانید.

نوع سایت وردپرس: نوع سایت که می تواند فروشگاهی و یا یک سایت خبری یا شرکتی و همچنین سایت شخصی باشد و ابزارهایی که برای طراحی سایت از آنها کمک گرفته می شود و همین طور استراتژی و قابلیت هایی که دارند، در تعرفه طراحی سایت با وردپرس تأثیر می گذارد. نام این افزونه AppPress هستش که ترکیب عظیمی رو به سهولیت فراهم میکنه .همراه با پسوندهای سفارشی و توسعه ی اون، میتوان پلتفرم قوی ایجاد کرد. قبل از اینکه کد های اصلیمون قرار بگیره تو حالت کامنت اسم و مشخصات پلاگین رو وارد میکنیم.

برای داشتن یک پلاگین وردپرس الزامیه که تو شروع کد ها یسری مشخصات رو به وردپرس بدیم تا پلاگینمون رو بشناسه. همان طور که در بالا ذکر شد طراحی اختصاصی قالب وردپرس یک بخش ذاتی برای وب سایت است. مقادیرشان را در سورس صفحه وب ذخیره کردیم. میبینید که خیلی راحت عملیاتی که تعیین کردیم انجام میشند. برای اینکه تابع dbDelta قابل استفاده باشد فایل upgrade.php را فراخوانی کردیم. ارسال می کند، این تابع آخرین تاریخ بروزرسانی مطلب را به ابتدای محتوا اضافه کرده و برگشت می دهد. در ابتدا برای شروع و ایجاد تغییر در طراحی پوسته وردپرس شما دوستان باید به صفحه پیشخوان سایت خود رفته و سپس از منوی کناری منوی نمایش را انتخاب کرده و بر روی گزینه سفارشی سازی کلیک کنید. می باشد. اما گاهی اوقات توابع فوق نیاز ما را برطرف نمی کنند و باید خودمان دست به کار شویم. را در اختیارمان قرار می دهد، اما گاهی اوقات لازم است تا اطلاعات بیشتری از کاربر دریافت کنیم، مثلا عنوان کتاب، تعداد صفحات کتاب، قیمت و …

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از سفارش طراحی قالب اختصاصی ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما