اکثر زنان یائسه ریزش موی زنانه را تجربه می کنند: تحقیقات

[ad_1]

اوهایو: یک مطالعه جدید شیوع ریزش موی زنانه (FPHL)، ویژگی های مو و عوامل مرتبط با آن را در زنان یائسه سالم شناسایی کرده است. نتایج این مطالعه در مقاله‌ای با عنوان «شیوع ریزش موی الگوی زنانه در زنان یائسه: یک مطالعه مقطعی» در «منوپوز»، مجله انجمن یائسگی آمریکای شمالی (NAMS) منتشر شد.

ریزش موی الگوی زنانه شایع ترین اختلال ریزش مو در زنان است. مشخصه آن نازک شدن تدریجی در خط قطعه و به دنبال آن افزایش ریزش مو منتشر شده از بالای سر است.

ریزش موی الگوی زنانه می تواند در هر زمانی بین سال های نوجوانی و دوره پس از یائسگی ایجاد شود. با این حال، اعتقاد بر این است که از دست دادن استروژن در دوران گذار یائسگی ممکن است در تسریع FPHL نقش داشته باشد زیرا گیرنده های استروژن در فولیکول های مو وجود دارند.

ثابت شده است که تغییرات هورمونی مرتبط با یائسگی بر موهای سر تأثیر می گذارد، قطر مو را کاهش می دهد و رشد مو را محدود می کند.

ریزش مو می تواند تأثیر قابل توجهی بر عزت نفس و کیفیت زندگی زنان داشته باشد زیرا بر ظاهر و اعتماد به نفس او تأثیر می گذارد. از آنجایی که زنان به طور متوسط ​​یک سوم از عمر خود را پس از یائسگی سپری می کنند، تحقیق در مورد علل و درمان ریزش مو حیاتی است.

در یک مطالعه مقطعی جدید شامل 178 زن که در یک کلینیک یائسگی مراجعه کردند، محققان با هدف ارزیابی شیوع FPHL در زنان یائسه سالم و بررسی ویژگی‌های موی بعد از یائسگی و همچنین عوامل مرتبط با FPHL بودند.

از زنان مورد مطالعه، 52.2 درصد مبتلا به FPHL بودند. شیوع FPHL با افزایش سن افزایش یافت. عزت نفس پایین در 60 درصد از شرکت کنندگان تشخیص داده شد و با شدت FPHL افزایش یافت.

محققان همچنین خاطرنشان کردند که شاخص توده بدنی بالا (چاقی) با افزایش شیوع و بدتر شدن FPHL در زنان یائسه مرتبط است.

مطالعات بیشتری برای تعیین اینکه آیا هورمون های استروئیدی جنسی، به ویژه استروژن و تستوسترون و سابقه سندرم تخمدان پلی کیستیک با ریزش مو در زنان یائسه مرتبط هستند، ضروری است.

در این مطالعه مقطعی کوچک، ریزش موی الگوی زنانه شایع بود و با اعتماد به نفس پایین در زنان یائسه سالم همراه بود. درک بهتر مکانیسم‌های مسئول این نوع رایج ریزش مو در زنان ممکن است به استراتژی‌های پیشگیرانه مؤثرتری منجر شود. گزینه های درمانی، گفت: دکتر. استفانی فاوبیون، مدیر پزشکی NAMS.[ad_2]

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما