5 روش‌ها برای اینکه پمپ خود را ساده‌تر کنید

ناگفته نماند که پمپ های بشقابی میزان صدای پایین تری نسبت به نوع جتی دارد. به همین دلیل است که نام آن را پمپ آب بشقابی گذاشته اند. توصیه می کنیم برای دریافت مشاوره در خصوص بهترین قیمت پمپ اب کشاورزی و نوع مناسب آن برای کاربری مدنظرتان حتما از کارشناسان فروش مجموعه آبیاران مشاوره بگیرید. احتمالاً تنظیمات فشار پمپ به گونه ای است که تنها برای تبطاقت بالاتر مناسب بوده و برای رفع مشکل باید پمپ آب ساختمان را مجدداً تنظیم کنید. یکی از قابلیتهای اصلی پمپ جتی این است که میتواند در حالت کمبود آب با ورود هوا به فعالیت خود بدون آسیب رسانی به منبع ادامه دهد. در حالت های دیگر نیز می توانید پمپ آب را در موتورخانه یا گوشه ای از حیاط و یا زیر پله نصب کنید. اگر به جای پیستون، پلانجری در داخل سیلندر رفتوآمد کند در این حالت به آن پمپ پلانجری میگویند. جریان ترکیبی یا میکس(mixed): در این پمپ جریان در جهت مرکز پروانه وارد شده و خروج آن نه در جهت شعاع است و نه در جهت محور. این گونه منبع ها که معمولاً در انواع مدل ها و اندازه های گوناگون تولید می شوند با اسم های مختلفی از جمله: پمپ آب یا تلمبه آب خانگی به بازار عرضه می شوند.

البته توصیه می شود که در هنگام خرید قطعات مربوط به این محصول، حتما توجه بیشتری را داشته باشید چرا که ممکن است قطعات تقلبی و چینی را به عنوان قطعات اصلی پمپ داب سری کا عرضه می کنند. این پمپ آب در پمپاژ آب و حتی آب های شامل گاز و حباب های هوا، نیز خوب عمل می کنند. نکته بسیار مهم در مورد این نوع پمپها هواگیری یا پرایم کردن پمپ پیش از روشن کردن آنها میباشد؛ یعنی پس از لاین آپ نمودن پمپ و اطمینان از ورود سیال به داخل پمپ، باید از خروج کامل هوا یا گاز حبس شده در داخل پمپ نیز اطمینان حاصل نمود. پمپ – www.webdarsi.ir/%d9%be%d9%85%d9%be-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%a8%d8%aa%d8%af%db%8c%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d9%87%d9%85%d9%87-%d8%af%db%8c%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%86/ – آب استخری از رایج ترین پمپ های آب خانگی برای ویلاها، واحدهای آپارتمانی استخردار یا مجموعه های عمومی است که صرفا متناسب با ظرفیت و توان آن انتخاب خواهد شد.

عیب یابی در پمپ ها: در شرایط ایده ال پمپ هایی را مورد استفاده قرار می دهیم که همیشه در بهترین وضعیت خود کار می کنند.اما در دنیای واقعی به ندرت پیش می آید بتوانیم از یک تولید کننده پمپی دریافت نماییم که بازدهی آن به الزامات مورد نظر ما نزدیک باشد.و یا پیدا کردن راهی که بتواند عملکرد پمپ را درنقطه بیشترین بازدهی و یا نزدیک به ان نقطه حفظ نماید محال به نظر می رسد.البته مهندسین کاربردی راههایی برای بهینه سازی انتخاب پمپها دارند.یک راه این است که پمپ مطلوب را مشخص نموده و مشخصه های آن را به قدری دقیق ذکر نماییم که پمپهای دیگر را شامل نشود.در صنعتی که رقابت بر سر بهترین پیشنهادات وجود دارد این کار مورد قبول واقع نمی شود.روش دیگر بیان نمودن مشخصات پمپ بصورت پارامترهای اساسی می باشد.این پارامترها عبارتند از: جریان هد – افت فشار- ، حداکثر توان ترمز، حداقل بازدهی پمپاژ،حداقل ضریب توان موتور و حداکثر سرعت موتور. باید از یخ زدگی پمپ و شیلنگ ها جلوگیری نمایید در صورتی که احتمال یخ زدگی در پمپ و شیلنگ های مه پاش وجود دارد میتوان با قرار دادن سرپوش یا پوشش مناسب برای پمپ و شیلنگ از آنها در برابر یخ پمپ آب خانگی – https://upsanat.ir/product-category/pump/domestic/ – زدگی محافظت نمایید.

در نتیجه هیچ گونه هوایی در آب وجود نداشته و پمپ میتواند به راحتی به فعالیت خود ادامه دهد. قیمت انواع پمپ آب در سال 1400 بسیار نوسان داشته است و همچنان نیز همین وضعیت ادامه دارد. این موضوع،ضرورت تغییر جهت پایپینگ را که باید برای پمپ با مکش انتهایی انجام شود، از بین برده و امکان حذف زانویی ها و سایر اتصالات را نیز فراهم می کند. پمپ دو پروانه نوعی پمپ برای استفاده جهت انتقال آب به ارتفاعات بالاتر است. در مناطق کشاورزی اغلب برق وجود ندارد مثلاً برای پمپاژ آب است رودخانه به طرف مزرعه دسترسی به برق نیست.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما