10 روش مطالعه ادبیات رتبه های برتر کنکور

روش مطالعه ادبیات برای کنکور تجربی مانند زبان فارسی فقط با تمرین مکرر تست های مختلف در این زمینه شما به تسلط کافی می رسید. موسسه حرف آخر بهترین مجموعه آموزشی در زمینه آموزش ابتدایی تا کنکور می باشد و اکثر برنامه های حرف آخر از طریق رسانه ملی شبکه 1 و 2 و 3 و آموزش و استانی ها پخش می شود به همین دلیل تعداد مشاورهای زیادی در حرف مشغول کار هستند. تیم محتوای حرف آخر در این مطلب به سراغ بررسی روش مطالعه ادبیات فارسی برای کنکور – برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید – 1401 میرود و راههایی مفیدی را برای مطالعه این درس ارائه میدهد. در ادامه می توانید تطابق بینظیر ادبیات حرف آخر با کنکور 98 رو مشاهده کنید. راه بهتری که وجود داره این هست که درس به درس ادبیات رو بخونی که برای آزمون های آزمایشی هم آماده بشی و در کنار این درس به درس خوندن، میتونی مباحث مهارتی مثل نگارش (زبان فارسی قدیم) و یا قرابت معنایی و همینطور آرایه ادبی رو در کنارش مطالعه کنی و تست زنی انجام بدی.

روش های مطالعه ادبیات برای کنکور

برای خرید پکیج های مشاوره تحصیلیکو و استفاده از بسته های تخفیفی کلیک کنید . لغات رو باید با یک برنامه ی منظم مطالعه و مرور کنید و می تونید از جعبه لایتنر هم استفاده کنید. در ابتدا باید بگیم که با دقت وویس و متن آن را در ادامه بخونید و یادداشت برداری کنید.

روش مطالعه ادبیات عمومی برای کنکور

این نکته را فراموش نکنید که نباید هیچ کدام از مباحث ادبیات کنکور حذف شود. برای یادگیری بهتر املاء و جلوگیری از بوجود آمدن شک در بین کلمات ، پیشنهاد جدی من ، دیکته گفتن اولیا به دانش آموزان میباشد. این نکته بسیار مهم میباشد و متأسفانه در آزمون های آزمایشی زمانیکه دانش آموزان شروع به زدن تست واژه میکنند، معمولأ با این موضوع مواجه میشیم که دانش آموزان به دلیل اینکه تمامی معانی یک کلمه خاص را بلد نیست ، به تست نمیتواند پاسخ مناسبی بدهد. بسیاری از دانش آموزان زمانیکه تست قرابت میزنند ، زمانیکه در یک بیت که از خارج کتاب درسی طرح شده است به مشکل بر میخورند ، شروع به روی آوردن به روش رد گزینه و پاسخگویی به سوالات شک دار میشوند که این در کنکور سراسری کار بسیار غلطی میباشد.و به این دلیل میباشد که شما زمانیکه در قرابت معنایی شروع به حل سوال با رد گزینه میکنید ، معمولأ زمان بیشتری برای حل سوال میگذارید و همین گذاشتن زمان بیشتر از مقدار مورد نیاز باعث از دست دادن تست ها آسان تر میشود که روش برطرف کردن این مشکل را در فایل صوتی نحوه ی مدیریت قبل از آزمون توضیح دادم .

روش مطالعه تاریخ ادبیات برای کنکور

در مباحث املا ، لغت و تاریخ ادبیات بیشتر بر روی خوندن و حفظ کردن وقت میگذاشتم و تمرکز میکردم.با روش مطالعه عربی رتبه های برتر آشنا شوید. در درس ادبیات بر این موضوع توجه لازم را بکنید که باید این درس را به صورت مبحثی خوانده شود . ولی متأسفانه بسیاری از دانش آموزان زمان زیادی را صرف حفظ کردن تعاریف ارایه میکنند. خدمات IDNOVIN شامل مشاوره کنکور ، برنامه ریزی و آموزش کنکور و ارائه محصولات کمک آموزشی به وسعت کل ایران و برای همه دانش آموزان کنکوری برقرار است. دپارتمان IDN از سال 93 با هدف برقراری عدالت آموزشی در عرصه کنکور و کمک به دانش آموزان شروع به کار کرد. معمولأ دانش اموزانی که قصد دارند این درس را به عنوان اولین درس پاسخ دهند ، در صورتی که میزان پاسخگویی آنها به سوالات بالا باشد، روحیه ای کسب میکنند که این روحیه در طول آزمون آنها را کمک خواهند کرد.

از دو کتاب زرد اختصاصی و زرد عمومی که با داشتن تست های کنکور سنوات گذشته و هم چنین درسنامه و پاسخنامه ی دقیق و کاربردی کمک زیادی به داوطلبان می کرد، بهره های زیادی بردم. البته توی یکسری از کتاب های کمک آموزشی لیست این لغات ناآشنا وجود داره. برای تقویت پایه می توان از کتابی مثل قرابت معنایی دکتر هامون سبطی استفاده کرد، در کنار این کتاب از کتاب های مبحثی هم می توان استفاده کرد. واسه بخش آرایه ادبی و روزانه تست بزنین واسش یه کار دیگه هم که میتونین انجام بدین اینه که آرایه های راحت رو یاد بگیرین مثل مثلا تشخیص و اینا رو و آرایه مراعات نظیر و اینا ولی آرایه های سخت رو مثلا خودبه خود اگه این راحتا رو بلد باشین بقیه رو میتونین جواب بدین چون هر سؤالی که تو کنکور طرح میشه معمولا 5 آرایه پشت سر هم میده مثلا میگه تو کدوم بیت وجود داره یا این بیت کدوم آرایه هارو داره خب شما اگه اینا رو بلد باشین خودبه خود با حذف گزینه میتونین جواب بدین.

روش مطالعه ی ادبیات برای کنکور

بعد از اتمام کتاب های درسی به طور دقیق و مرور مفاهیم متون و اشعار در پایان تابستان نوبت به شروع مطالعه ادبیات به صورت مبحثی و به طور جدی است. را از هم جدا کنید وبه صورت جداگانه مطالعه کنید. همچنین ضریب ۳ را در کنکور سراسری به خود اختصاص داده است. تمامی محتوای این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و اخبار تنها از وبسایت های معتبر همراه با ذکر منبع اصلی انتشار داده میشود.

باید یاد بگیرید خلاقیتتون رو توی برداشت های درست ادبی افزایش بدید. روش مطالعه ادبیات کنکور 98 : اما نحوه ی مطالعه ی درس ادبیات ببینید دوستان گفتم ابیات یه درس موضوعی هستش شما باید هر موضوع رو جدا بررسی کنید و جدا مطالعه کنید خب پیشنهاد بنده اینه که شما واسه بخش لغت و املا ؛ یعنی لغت معنی لغت منظورمه به اضافه ی کتاب لقمه ی مهروماه رو تهیه کنید این کتاب یه کتاب خیلی خوبی هستش کتاب کوچیکیه و در عوض اینکه کوچک هستش کل لغت های مهم که داخل کتاب زبان فارسی یا ادبیات حالا نگارش و فارسی نظام جدید هستش به خودش اختصاص داده و شما با خوندن این کتاب میتونید کل این سؤالات رو تو کنکور جواب بدین پس سعی کنید کتاب لقمه رو واسه بخش لغت و املا تهیه کنید .

اما در مورد مطالعه ی این بخش لغت ها سعی کنید معنیشون رو حفظ کنید یعنی یک لغت 20تا معنی داره تو کتاب درسی یا داخل کتاب لقمه ی مهروماه سعی کنید هر دوتا لغت رو بلد باشین چون هر 20تا لغت مهمه و تو کنکور معمولا یه معنی میده که شما ممکنه اصلا بلد نباشین چرا چون قبلا مطالعه نکردین تست رو پس سعی کنید همه ی معنی های لغت رو بلد باشین. روش مطالعه ادبیات رتبه های برتر : درس ادبیات و زبان فارسی در کنکور سراسری اولین درس دفترچه عمومی است. بخش زبان فارسی نگارش نظام جدید عرض کنم به خدمتتون سعی کنید خود کتاب درسی کامل تسلط داشته باشین و در کنارش محوری گاج هم مطالعه کنید واسش تست هم بزنید از بخش زبان فارسی نگارش فقط بخش دستورش تو کنکور میاد و بقیه بخش هاش مثل چگونه بنویسیم ، ویرایش این چیز خاصی نیست. در کنکور سال 95 درس ادبیات بصورت مبحثی سه تست از لغات ، دو تست املاء ، سه تست تاریخ ادبیات ، آرایه سه تست ، زبان فارسی 5 تست و قرابت معنایی هم 9 تست سهم داشتند.بیشترین درصد دروس مربوط به قرابت معنایی محسوب میشد با 32 % که میتواند مقدار قابل توجهی باشد.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما