نگرانی: مدارس دهلی همچنان بسته هستند. رستوران و بارها مجاز به کار با 50 درصد ظرفیت هستند

[ad_1]

دهلی نو: دولت دهلی روز پنجشنبه اعلام کرد که مدارس در پایتخت این کشور تا زمان دریافت سفارش‌های بیشتر بسته خواهند ماند و به رستوران‌ها و بارها اجازه داد تا با 50 درصد ظرفیت کار کنند زیرا موارد کووید-19 به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

این تصمیم توسط آژانس مدیریت بلایای دهلی (DDMA) در نشستی در سطح بالا که خواستار بررسی وضعیت کووید-19 در پایتخت این کشور شده بود، اتخاذ شد.

در این جلسه همچنین رفع محدودیت ها در پایتخت در ارتباط با وضعیت کووید 19 مورد بحث و بررسی قرار گرفت. جلسه DDMA به ریاست معاون فرماندار آنیل بایجل برگزار شد که به صورت مجازی و با حضور نخست وزیر آرویند کجریوال و سایر مقامات ارشد برگزار شد.

نشست DDMA در دهلی همچنین تصمیم گرفت محدودیت‌هایی مانند ممنوعیت حرکت آخر هفته و سیستم‌های عجیب و غریب در بازارها را به دلیل کاهش موارد کووید لغو کند.

ANI گزارش داد: “منع رفت و آمد شبانه ادامه خواهد داشت. مدارس در جلسه بعدی DDMA افتتاح خواهند شد. مراسم عروسی حداکثر برای 200 نفر یا 50٪ ظرفیت برگزار می شود. 50٪ ظرفیت برای بارها، رستوران ها و سینماها.”

هفته گذشته، دولت دهلی به همه دفاتر خصوصی در پایتخت ملی دهلی در خارج از منطقه ممنوعه اجازه داد تا با مشارکت حداکثر 50 درصدی فعالیت کنند.

با این حال، DDMA به دفاتر خصوصی توصیه کرده بود که زمان، حضور و تعداد کارکنان را تغییر دهند. در اوایل این ماه، DDMA تصمیم گرفت برای جلوگیری از افزایش COVID-19، ممنوعیت سفر به دهلی را در روزهای شنبه و یکشنبه اعمال کند.

در همین حال، دولت دهلی روز چهارشنبه اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته 7498 مورد جدید ابتلا به کووید-19 گزارش شده است. به گزارش بولتن شورای سلامت، مثبت بودن روز به 10.59 درصد رسیده است. در 24 ساعت گذشته در مجموع 70804 نمونه مورد آزمایش قرار گرفت.

طی 24 ساعت گذشته 11 هزار و 164 نفر از بیماران مبتلا به این ویروس بهبود یافتند که به این معنی تعداد بهبود یافتگان در پایتخت به 17 میلیون و 46 هزار و 972 نفر رسید و در 24 ساعت گذشته 29 نفر بر اثر این ویروس مرگبار جان خود را از دست دادند. تعداد قربانیان این بیماری در دهلی در حال حاضر 25710 نفر است.

مرگ و میر ناشی از کووید 1.42 درصد است. در حال حاضر 38315 مورد فعال کووید-19 در دهلی وجود دارد.

تلویزیون مستقیم[ad_2]

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما