قانونگذاران آمریکایی گفتند که پاکستان در حال سرکوب صداهای انتقادی علیه CPEC است

[ad_1]

واشنگتن: یک مقام سابق دولت اوباما گفت: مردم و رسانه ها در پاکستان از صحبت کردن علیه کریدور اقتصادی چند میلیارد دلاری چین پاکستان (CPEC) می ترسند زیرا صداهای انتقادی سرکوب می شوند، به عنوان ضد ملی تلقی می شوند یا به عنوان تروریست شناخته می شوند. قانونگذاران آمریکایی

“به ندرت مقاله ای را می خوانید که در مورد CPEC در رسانه های پاکستانی انتقادی باشد. بسیار به ندرت. اساساً یک رسانه ای گرفته شده است و فقط روایت CPEC وجود دارد زیرا مردم ترسیده اند یا آنها را مرعوب کرده اند یا تهدید کرده اند که کارهای خاصی را انجام ندهند.” شامیلا چوداری از دانشکده مطالعات بین المللی پیشرفته دانشگاه جان هاپکینز گفت.

چوداری، که در دولت قبلی اوباما خدمت می کرد، هفته گذشته هنگام شهادت در مقابل یک کمیته کنگره، به قانونگذاران گفت که در سطح محلی، افرادی که CPEC را نقد می کنند اغلب به عنوان تروریست شناخته می شوند.

“قوانین ضد تروریسم وجود دارد که می توان علیه آنها استفاده کرد. ممکن است اتفاقات بدتری بیفتد. بنابراین این یک تهدید بسیار واقعی است و قبلاً آسیب زیادی به جامعه مدنی و فرهنگ دموکراتیک که نسبتاً زنده است، علیرغم کشورشان، وارد کرده است. تاریخ با دموکراسی، “او گفت.

چوداری در پاسخ به سؤالات قانونگذاران گفت: برخلاف قدرت نرم آمریکا، مدل توسعه چینی باعث افزایش رابطه مردم با مردم نمی شود.

او گفت: «چینی‌ها این را ندارند و اتباع چینی که مثلاً به پاکستان می‌روند، برای تبدیل شدن به بخشی از فرهنگ یا یادگیری در مورد جوامع یا گفتگوی بین‌فرهنگی نیستند.» .

او ادعا کرد که چینی ها برای کسب درآمد در پاکستان هستند. “آنها در مناطق محصور و اساساً آنچه مردم مستعمره های چینی می نامند زندگی می کنند و به رستوران های خود می روند. و این چیزی نیست که در درازمدت به نفع چین، پاکستان یا چین با هیچ کشوری همکاری کند. جوامع محلی بسیار ناراحت خواهند شد. با این چیزها، من معتقدم، “چوداری گفت.

وی با اطلاع به قانونگذاران مبنی بر اینکه کمک های مالی چین به پاکستان مخفی نگه داشته می شود، گفت که این اطلاعات اکنون توسط پاکستان با صندوق بین المللی پول (IMF) به اشتراک گذاشته شده است تا بتواند از بحران مالی فعلی نجات یابد.

معامله (با صندوق بین‌المللی پول) تقریباً کامل شده است و من می‌دانم که این اطلاعات واقعاً به اشتراک گذاشته شده است، و بنابراین، شما می‌دانید که پاکستان چه چیزی را به‌عنوان بخشی از یک توافق دوجانبه با چینی‌ها به‌طور علنی به اشتراک نمی‌گذارد، فکر می‌کنم که تمایل بیشتری دارد. چوداری گفت تا در صورت نیاز به اشتراک بگذارد.

او گفت که CPEC با برهم زدن روابط شکننده هند و پاکستان، یک پویایی با سوخت هسته ای که هر از چند گاهی در مواقع بحران، مستلزم سرپرستی ایالات متحده است، به منافع منطقه ای ایالات متحده لطمه می زند.

او گفت: «تدارک نظارت، قابلیت جمع‌آوری داده‌ها و سخت‌افزار جدید چین برای ارتش پاکستان ممکن است به نظر امنیت را بهبود بخشد، اما چنین ابزارهایی احتمال جمع‌آوری اطلاعات تهاجمی، سوء استفاده از اطلاعات و نقض حریم خصوصی را نیز افزایش می‌دهند.

“این تصور که ارتش پاکستان ممکن است شروع به تقلید از اقتدارگرایی چینی کند، دیگر تئوری نیست. جامعه مدنی و رسانه های پاکستانی تاکتیک های تهاجمی تر ارتش را برای خاموش کردن صداهای منتقد گزارش می دهند. آنها یک اظهار نظر مشترک دارند که ارتش قدرتمندتر از همیشه است و این به خاطر چین، “چوداری گفت.

او به قانونگذاران گفت که در پاکستان، نفوذ چین به تنهایی باقی می ماند و قوانین بازی را برای دیگران تغییر می دهد.

به عنوان مثال، پاکستان دیگر شرایط وام های خود از چین را به صورت علنی فاش نمی کند. او گفت در واقع، CPEC مدعی مزایای ژئواکونومیک و ژئوپلیتیکی عظیم برای چین در پاکستان است، اما پیامدهای آن هرگونه نفوذ قابل مقایسه آمریکا را کمرنگ خواهد کرد.

برای محافظت از گزینه های ژئوپلیتیک ایالات متحده در آینده، ایالات متحده باید از بازیگران پاکستانی و منطقه ای که اکنون تحت تهدید نفوذ چین هستند، حمایت کند. چوداری گفت که در نهایت، مقابله با ظهور چین مستلزم اتخاذ سیاست هایی از سوی ایالات متحده خواهد بود که هم نیازهای دیگر کشورها را برطرف کند و هم از آنها بهره مند شود.[ad_2]

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما